Setkání na tržišti

13. února 2010 v 18:06 | Atthea |  Vítr
Setkání na tržišti

"Dei potřebuji skočit na tržiště, napíšu ti seznam, zrovna peču chleba a nemůžu se vzdálit," zavolá mě máma z kuchyně. Seskočím s postele a vběhnu do kuchyně, kde máma v rychlosti sepisuje nákup.
Jednou ročně se sem sjíždějí trhovci snad odevšad a je to událost městečka, prodává se snad úplně všechno od zeleniny, přes proutěné ošatky, koše, řezbářské a kovové výrobky, sladkostí, tropického ovoce po oblečení. V tuto dobu se to tu hemží cizinci, kteří jak kupují tak prodávají.
Tahle událost se prostě nedá zaspat stejně jako Matějská pouť, která sem vábí lidé s širokého okolí, ale ta je v červenci a tak ji pravidelně prošvihávám.
"Počkej, půjdu s tebou," ozve se vyparáděná sestra s nejmenší kabelkou, jakou našla, se ke mně na chodbičce připojí. Neprotestuji, dobře vím, že se ode mě na trhu odpojí a půjde za svou zábavou. Samotnou by ji matka nepustila.
"Na oběd ať jste doma," zahartusí na nás máma z okna.
"Mami a na který oběd? Na dnešní nebo na zítřejší?" otočím se ještě na cestě.
"Na dnešní!" křikne za námi. Od cesty ji naznačím, že jsem neslyšel a upaluji na trh, než mi všechno nejlepší vyprodají. Rychle si zmapuji trh a nakoupím, sestru postrádám od začátku, ale nijak si s tím nedělám hlavu, sraz máme u kašny uprostřed náměstí. Když se tam dostanu a z tváře vyčtu vztek, že by někoho zabila.
"Co se stalo?" zeptám se ji.
"Richard ten zmetek," zavrčí. Aha tak měla políčeno na Richiho, ještě, že se umí bránit.
"Co je s ním," zeptám se znovu. Člověk aby z ní páčil každé slovíčko.
"Chodí s Lukášem Greyem," vybuchne vztekle.
Zůstanu hledět s otevřenou pusou, kdy se ti dva dali dohromady? Jasně Richard byl u Lukyho, co chvíli, ale v životě by mě nenapadlo, že Richard je gey, jeho táta by to nejspíš nepřežil, je tak trochu fanatik, co chvíli vykládá slovo boží.
"Ty to vlastně nevíš. Přiznal se na začátku prázdnin. Richardova máma požádala o rozvod, když její manžel vzal na Rickyho bič na koně, že to z něj vymlátí ať se děje, co se děje. Odtrhávat otce od Rickyho muselo pět chlapů, jak běsnil. Richard si místo v nemocnici vyměnil s Lukášem, všude má jizvy, ale už nejsou tak moc vidět," shrne mi událost léta v kostce sestra.
"No tak to měl odvahu, já bych se mu nepřiznal ani ke kradenému bonbónu," vydechnu užasle.
"Moje slova, já jsem myslela, že to říká, aby byl zajímavější, a on se s ním klidně líbá ve stínu lípy, kde jsme měli sraz!" vybuchne znovu.
"Tak to musím vidět! Vezmi nákup domů a mámě vzkaž, ať mi pošle knedlíky po větru," vrazím ji nákupní koš a už si to peláším, ke starým lípám. Jestli je to tak, tak to bude vážně něco a jestli ne, tak před Richardem smeknu neexistující klobouk, jak se vyhnul sestře.
Ne, že by byla špatná nebo tak, ale má tolik elánu, že ji jen tak někdo nestačí. Snad jedině Martin, ten na ni jde tak chytře, že skáče, jak píská a ještě se u toho usmívá.
Hbitě se vyhnu několika lidem, abych do někoho jiného vrazil.
"Nemůžeš, dá…" obořím se na toho dotyčného, leč nedopovím to a zůstanu zírat na kluka, kterého jsem srazil.

Kruci, že já jsem se nechal ukecat od Luka a lezl jsem sem, zanadávám v duchu, když do mě někdo vrazí a já se poroučím k zemi, protože neudržím rovnováhu.
A to si ještě bude vyskakovat?
"Nejsi ty…" zmlknu a zůstanu zírat na Deie.
"Robine," vydechne nevěřícně a začne si mě prohlížet. Asi jsem se změnil i máma říkal, že mám smutný výraz v obličeji a chodím skoro jako tělo bez duše.
Zato Dei je jiný. Vypadá uvolněně a sebevědomě. Oblečení mu sedí líp na těle a je to vážně kus. Dočista zmizel ten smutek z očí i to smíření s osudem.
"Ty jeden zmetku adekvátní, co si o sobě vůbec myslíš? Zmizíš si z hodiny na hodinu a ani tě nenapadne, že o tebe má někdo strach!" zaječí mi přímo do obličeje jen, co se trochu vzpamatuje.
Tentokrát zůstanu s otevřenou pusou zírat já. Kam se poděl ten Dei, který se bál sebemenšího stínu a chodil se svěšenou hlavou? A kdo je ten sebevědomí, nádherný mladík, co stojí přede mnou?
"Co tu hledíš jak žába z kyšky?" zavrčí na mě. Dostanu vztek.
"Co si o sobě myslíš? Jak si mě dovoluješ nadávat? Co tak se omluvit za způsobený úraz? Piškvorko," odseknu zpátky.
Zabodne do mě ohnivý pohled, který mu s grácií oplatím.
"Kde jsi k sakru byl celé léto?" zaječí na mě.
"Co je ti do toho? Copak já se zajímám, kde si lítáš po všech čertech?" zaječím zpátky.
"Já s tebou chodím, tak mám právo to vědět!" vřískne.
"Ty se mnou možná jo, ale já s tebou ne, to by ses musel chovat jako člověk, ne jako buran. A rozhodně nejsem tvůj manžel, nebo ty můj kněz, abych ti dělal zpovědi," odseknu mu vztekle.
"To sis měl rozmyslet, červíčku," zasyčí.
"Kdo je u tebe červíček ty pidizubko na háčku," zavrčím.
"Já tě nenávidím," zavrčí vztekle.
"U mě jsi skončil," odseknu mu stejně.
Ještě naposledy se propálíme pohledy a pokusíme se minout, bohužel na stejnou stranu, znovu do sebe vrazíme pohled. Zkusíme to znovu, tentokrát s lepším úspěchem a každý si jdeme po svém.

"Lidičky nehoří mi někde zboží? Ty dva na sebe hleděli tak žhavě, že by zapálili mokrou slámu," zalomí rukama babka z nedalekého stánku.
"Ale jdi, nic ti nehoří, ale tohle nevidět... Příště až se setkají, jim musíme zavolat hasiče, doufám, že nepodpálí školu," ozve se druhá a první pokývá hlavou.
"Ale stejně je to Sodoma Komora. Kluk by měl být s holkou ne s klukem," zapojí se do hovoru třetí.
"Žiješ ve staré době Pechárová, teď už se nebere kdo s kým, ale jak se mají rádi a Bůh je mi svědkem, že ti dva se k sobě hodí jako proutí a koš," zasměje se druhá.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kira-chan Kira-chan | Web | 13. února 2010 v 20:19 | Reagovat

Skvělé, ale nějak to jiskří špatným směrem XD aby se nezapálili navzájem , i když rozpálit by se mohli ;) tím správným způsobem samozřejmě XD

2 Alexia Alexia | 13. února 2010 v 20:53 | Reagovat

:-D nadhera som sa dobre zasmiala:-D ta druha zena a jej hlaska sa mi pacila :-D

3 Davida666 Davida666 | 13. února 2010 v 21:09 | Reagovat

moc pěkný díl :-)

4 Lachim Lachim | 13. února 2010 v 21:39 | Reagovat

Ta ženská osoba pronášející závěrečný výrok měla přímo svatou pravdu. Doufám, že to těm dvěma dojde brzy. Nádherný díl.

5 Teressa Teressa | 14. února 2010 v 3:08 | Reagovat

super diel...a tie babky na konci boli bozske!!! rychlo prosiim dalsi diel =)

6 bacil bacil | 14. února 2010 v 22:49 | Reagovat

já chci být na tom tržišti a vidět tu hádku na vlastní oči. To bylo teda něco. Ještě teď tu sedím s otevřenou pusou a chechtám se jak tichý blázen. Uf

7 Lex-san Lex-san | Web | 15. února 2010 v 11:21 | Reagovat

Tak doufám, že ty dva chudáky nebudeš trápit moc dlouho... Když k sobě patří, tak by měli být spolu, ne? Tak hybaj, ať už teda jsou... :-))

8 atthea atthea | Web | 16. února 2010 v 16:42 | Reagovat

lidičky tak na to si musíte počkat apsolutně nevím co mě to popadlo XDDD, ale rozhodně to nebude hned

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama