Žárlivost

9. března 2010 v 14:04 | Atthea |  Vítr
A bude ještě hůř
Jen co dosednu v pondělí do lavice, už na mě srší vtipy, kdy budu dávat chudým.
"Ale klidně, napřed mi dejte, co můžu rozdávat a večer se na to můžu vrhnout," zasměji se s nimi. Pak vletí do třídy Dei a přímo k mojí lavici.
"Jak jsi mě to mohl udělat. Vrhneš se na krk cizinci, copak já ti nestačím?" křičí na mě.
"O čem to jako mluvíš? Nikomu jsem se kolem krku nevrhl, a jestli někdo někomu nestačí tak nejspíš já tobě, jinak by ses nemusel líbat s někým jiným. A když už jsem u toho, jak jsi to mohl udělat ty mě?" setřu ho stejně.
"To je tvoje chyba, že mě nechceš vyslechnout a hned mě obviňuješ," našpulí trucovitě pusu.
"A co děláš ty? Přijdeš ke mně a místo, abys ses mě zeptal kdo to je a já ti stejně slušně odpověděl, mě začneš obviňovat. Pro tvoji informaci, byl to můj bratranec a má přítelkyni, tak zchlaď mozek a teď mi vysvětli, co to na té střeše mělo znamenat?" zeptám se ho rozčíleně.
"On se ti to snažil vysvětlit," brání se.
"Já to nechci slyšet od něj, ale od tebe," sejmu ho.
"Nic ti vysvětlovat nemusím, nejsem tvůj vězeň," prskne.
"No jak myslíš, šanci jsi měl. Choď si třeba s mimozemšťanem, ale ke mně se už nepřibližuj," řeknu mu ledově a s taškou vyběhnu ze třídy, na tohle nemám náladu a mám bezvadně zkažený den. A už nemám absolutně žádný důvod tam sedět a koukat na jeho uražený obličej, jako bych něco provedl. Jestli jemu u všech procházelo všechno, když se takhle zatvářil tak u mě narazil a to pěkně tvrdě.
Nebudu skákat, jak on si píská.

Zoufale za ním koukám. To snad nemyslel vážně? Idiot, však on přileze po kolenou, když s ním chvíli nebudu mluvit, pohodím hlavou.
"Tam začínám přemýšlet, jestli jsi takový kretén, jakým se děláš nebo jsi jen slepý blbec," ozve se za mnou nasraně Richard.
"Nemůžu za to, že takový omezený hlupák," bráním se.
"Omezený blbec jsi ty, že to tak říkám," ozve se Reid. Tak od něj bych tohle nečekal.
"Co si to dovoluješ? Ty máš být rád, že jsi mě učil líbat," zavrčím.
"Cože? Víš, co jsi? Jsi jen rozmazlený fracek nic víc. Lituji, že jsem se s tebou kdy zapletl, do tvých pletich. Robin je na tebe až moc slušný kluk, takového si ani nezasloužíš, kreténe," sejme mě ledově Reid. U něho je to tisíckrát horší než, kdyby řval. A to se ještě ke mně obrátil zády a odešel. Začínám nabírat do breku.
"Richarde," obrátím se na dlouhodobého kamaráda.
"Co chceš?
S Reidem souhlasím na sto procent, Robina si nezasloužíš a tentokrát ti nepomůžou ani ty tvoje slzičky, princátko," odsekne a slovo princátko řekne s takovým pohrdáním, že to zní spíš jako urážka.
"Můžete mi někdo říct, co jsem vůbec udělal?" rozkřiknu se na třídu, která na mě obrátí, užaslý pohled.
"Když to nevidíš sám, tak bys měl, nespíš otevřít oči a zjistit to sám, nemyslíš?" zeptá se mě ironicky jedna holka.
"A proč mi to neřeknete?" zeptám se nechápavě.
"Protože tě nemíníme vodit za ručičku celý život, už jsi dost velký, abys zvládnul chodit sám," setře mě znovu Richard.
"Bohužel, je to i naše chyba. Robin měl pravdu, měli jsme ho skřípnout hned, jak začal vyšilovat a nenechat to zajít tak daleko," sype si popel na hlavu Damien.
"Mám toho dost, pořád jen Robin, to neznáte i jiné jméno?" zeptám se zoufale. Na to už mi neodpoví a začnou mě ignorovat. Tak mám aspoň čas si probrat, kde jsem udělal chybu. Vážně mám Robina moc rád, vlastně ho miluji, ale když mi nikdo nechce říct, kde jsem udělal chybu, jak to můžu napravit?
Po škole se vydám domů pěšky, vážně nemám náladu na obviňující pohledy celého autobusu. Projdu teď už prázdným tržištěm a rychle skočím za kašnu. Nemůžu věřit tomu, co vidím. Richard objímá Robina v naprosto v zbožňujícím gestu a on se k němu vášnivě tiskne. Zůstanu na to hledět s otevřenou pusou. Falešník jeden, táhne to se dvěma. Po chvíli se od Robin odtrhne a usměje se na něj, stejně jako já se usmál ne Reida, otočí se a s mávnutím odbíhá.
"Richarde?" zaslechnu Lukášův nasraný hlas, otočím se a vidím, že přichází s dvěma kornouty zmrzliny. Už se těším, jak Richardovi jeden přistane na hlavě.
"Ano, lásko?" otočí si na něj Richard.
"Můžeš mi říct, co to mělo znamenat?" zeptá se Lukáš s pozdviženým obočím.
"Jo, Robin byl úplně na dně, když jsem ho tu viděl, tak jsem se ho pokoušel uklidnit, doufám, že to pomohlo. Jestli mu Dei ještě jednou takhle ublíží tak ho osobně rozčtvrtím a hodím žralokům," odpoví mu Richard.
"Jestli o něj budou žraloci stát. Díky, Ríšo snad to pomohlo," dá mu Lukáš pusu a podá kornout se zmrzlinou.
Zůstanu stát jako přimražený, tak tohle nechápu, jak mu na tohle mohl skočit? Je fakt, že Robin se s ním nelíbal, ale stejně bych mu nevěřil.
Rozběhnu se směrem, kterým zmizel Robin, chci vědět, s čím přijde on. Dohoním ho kousek od návsi.
"Robine, co to mělo znamenat?" zeptám se ho naštvaně.
"A co?" zeptá se mě stejným tónem a založí si ruce na prsou.
"Co asi s tím Richardem," zaječím na něho.
"Ty mě špehuješ? Nechápu, proč bych ti měl něco vysvětlovat, když od tebe se toho nedočkám. Jediné, co ti nechybí, jsou urážky a žárlivé scény," zaječí na mě Robin.
"Cože? Tak já tě podle tebe urážím a dělám žárlivé scény?" zaječím na něho.
"A vidíš tu snad někoho jiného, ovšem, co jiného ty umíš," odsekne zuřivě. Otočí se na patě a odchází.
"No jo, místo toho, abys mi to vysvětlil si běžíš za Richardem a bůh ví za kým. Jak dlouho už mě podvádíš?" zaječím na něj. Ovšem reakci, kterou tím vyvolám, jsem nepočítal ani ve snech.
Robin se otočí, dvěma kroky překoná vzdálenost a vrazí mi takovou facku, že druhou dostanu o nedaleký strom, po kterém se svezu na zem.

"Proboha vidělas to? Co se zase stalo?" ozve se nedaleko jedna paní.
"To nevím, ale má takový divný pocit, že tohle opět vyvolal Dei," ozve se šokovaně jeho máma.
"Měli bychom hned svolat poradu, snad nám děcka poví, co se ve škole stalo, slyšela jsem, že Robin byl za školou," svraští obočí paní.
"Jo to rozhodně, snad se mezitím nepozabíjí," povzdechne si Deiho máma a rozběhne se dojednat hospodu, zatímco paní po zbytku městečka.

Bezhlavě běžím a skrz slzy prakticky nevidím na cestu. Je mi jedno, že tašku jsem nechal na návsi, stejně tak, že začíná pršet. Z toho z čeho mě Dei obvinil, by mě nenapadlo ani ve snu. To mám žít ve vakuu, aby byl spokojený?
Kvůli hustému dešti nepostřehnu prudký sráz a sletím dolů. Nic se mi nestane, ale když se pokusím postavit, nohou mi projede tak ostrá bolest, že se svezu na zem. Chvíli sbírám odvahu, abych se na ni podíval. Naštěstí nic vidět není ani kost jak trčí z masa. Zvednu hlavu a podívám se na svah, je hodně prudký, ale mohl bych to zvládnout. Zapřu se a začnu se soukat nahoru. Po pár metrech se svezu dolů a dopadnu na zraněnou nohu. Bolest mě tak ochromí, že po chvíli přijmu s povděkem, když se propadnu do milosrdné tmy.
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kira-chan Kira-chan | Web | 9. března 2010 v 14:33 | Reagovat

Proboha!!! O_O To je strašný! Robine vydrž! Sakra ať ho Dei zachrání když to tak podělal >.<

2 Lachim Lachim | 9. března 2010 v 15:07 | Reagovat

Dei je blb. Poděl co moch. Jen dofám, že Robin dopadne dobře a nebude to nic vážného.

3 Alexia Alexia | 9. března 2010 v 16:22 | Reagovat

nadherne :-D

4 Teressa Teressa | 9. března 2010 v 18:10 | Reagovat

boze ten dei je ale pako...uzasny diel..uz sa neviem dockat pokracovania =) rychlo prosiim =)

5 Kio-san Kio-san | Web | 9. března 2010 v 19:37 | Reagovat

Užasný,jen tak dál...:)

6 Shelis Shelis | 9. března 2010 v 22:13 | Reagovat

Tak jsem si tuhle povídku konečně přečetla:) nějak se mi do toho nechtělo, ael už vím, o co jsem se ochuzovala:D Moc pěkná kapitolka a už se moooc těším na další! Snad ho vítr najde:D

7 Lex-san Lex-san | Web | 10. března 2010 v 10:53 | Reagovat

Húúú, takhle nám je týrat, chudáčky malý :-)) Dei je tupec, Robin se trápí a ještě skončí zraněnej. Šup šup další díl, ať vidíme záchrannou akci :-))

8 bacil bacil | 10. března 2010 v 23:52 | Reagovat

hele to vražedné ukončení není od tebe opravdu moc hezké. Takže nebudeš doufám dlouho napínat. Jinak to asi nepřežiji

9 Nikolka Nikolka | Web | 22. března 2011 v 19:54 | Reagovat
10 Nikolka Nikolka | 22. března 2011 v 20:01 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama