Dvojí hledání

3. května 2010 v 14:16 | Atthea |  Čaroděj
Princ hledá Merdika, Merdik hledá prince
Ale najdou se? Co se stalo s princem?


Bezděčně se rozhlédnu kolem a znovu upadnu do beznaděje, všude kolem není nic jiného než písek a sem, tam žlutá tráva. Vzpomínám si, že učitel říkal, že taková místa existují, prý se jim říká poušť. Nikdy jsem to neviděl. Taková místa jsou prý vyprahlá bez kapky vody a všude je jen písek, ale tu je i tráva, sice žlutá a suchá, ale je.
Nevím ani jak daleko jsem od domova, ani jak dlouho cestujeme. Připadá mi to jako chvíle, co jsem utekl z domu. Najednou Sin zastaví a já sklouznu ze sedla. Nevím, proč jsme zastavili.
Sin netrpělivě trhne uzdou a dá se do kroku. Jdu vedle něho a znenadání mi pod nohama zašustí tráva, v naději, že se konečně napiji se skoro rozběhnu dopředu a skoro hned uslyším zurčení potůčku. Aniž bych se díval napravo nalevo kleknu k němu a začnu pít. Sin mě napodobí a kousek odkluše. Pochopím, že si chce odpočinout a tak mu sundám sedlo i s uzdou, vím, že neuteče. Rozhlédnu se po kraji a uvidím jablka, vrhnu se k nim a začnu jíst, jsou šťavnatá. Když mám dost, lehnu si pod strom a usnu.

Vzbudí mě varovné zalechtání, jen sebou stačím trhnout a než se stačím zcela probrat, jsem svázaný a obraný o poslední korunu.
"Co to děláte? Okamžitě mě pusťte," rozkřiknu se.
"Podívejme se, panáček si vyskakuje, rozesměje se jeden z lapků. Naštvaně se na něho podívám a do očí mi udeří erb sousedního krále. Nejsme s ním v přátelském vztahu, spíš naopak snaží se nás připravit o naši zem. Nesmí se dozvědět, kdo jsem, jinak je se mnou amen.
"Kde jsi to sedlo ukradl, he?" kopne do mě jeden ze strážných, kteří nejspíš byly na pravidelné obhlídce.
Polekaně po sedlu hodím okem a doufám, že jsem nevzal to s erbem. Rychlí pohled mě ujistí, že ne, ale je kvalitnější než ty normálně nošená. Taky jsem si mohl vzít nějaké starší, povzdechnu si v duchu.
"Kde je sedlo, musí být kůň," ozve se další.
"No kam jsi schoval svého koníčka?" zvedne mi bradu jeden mameluk.
'Běžím pro pomoc, ukazuj mi cestu, kudy půjdete'ozve se mi v hlavě jasný hlas. Nevím proč, ale jsem si jistý, že jde o Sina.
"Nejspíš se leknul tvé držky, hrobaři," odseknu posměšně, při čemž použiji tu nejhorší nadávku, která existuje. Hrobaři jsou u nás považováni za takový odpad, že i ten nejchudší by nejradši lezl páchnoucím kanálem, než aby ho minul.
"Ty jeden vytahovačný hnuse," zařve strážník a začne mě mlátit.
"Počkej, každého kdo jde od směru Slunečného království, máme přivést před krále,"zasáhne další.
"Jo? A jak chceš králi vysvětlit, že jsme ho našli v Merdikově zemi?" zeptá se strážný suše.
"Nemusí to vědět, prostě mu řekneme, že to byl zvěd, který se pokusil zjistit něco o našich plánech," přesvědčuje ho mladší strážný.
"No jo, to je fakt a nám do klína spadne ještě odměna, že jsme ho dopadli," usměje se strážný a zvedne mě na nohy.
"Tak padej jelimáne," nakopne mě směrem kudy se mám vydat. Poslušně se rozejdu, proti nim nemám šanci. Mám štěstí, že ten strážný je takový debil, ale proč mě neprásknul ten mladší? Očividně si všimnul znamení a proto zasáhnul, co jiného si o tom mám myslet?
Cestou hledám záchytné viditelné body. Po víc než čtyřech hodinách chůze dojdeme k rozlehlému kamennému hradu.
Strážný mě postrčí dovnitř, až ztratím rovnováhu a spadnu, tvář si při tom odřu o drsný kámen. Někdo mě drapne za vlasy a jedním tahem za ně mě postaví na nohy. Do očí mi vhrknou slzy bolesti. Dávám si pozor, aby mi neunikl bolestný sten, to by ho jen rozparádilo a nechám se dotáhnout do trůnního sálu.
"Kdo to je?" zahřmí nepříjemný hlas.
"Zvěd ze sousedního království, pokoušel se uprchnout s tajnými dokumenty," odpoví hrdě strážný.
"A podívejme," ozve se potěšeně král a zvedne se z trůnu. Zvedne mi hlavu.
"Šikovný jsi, že bych si s tebou rád užil, ale…" nakloní mi hlavu, aby viděl na krk.
"Aha, tak ty jsi Merdikuv podřízený a nejspíš důležitý, když ti nechal vypálit svou značku na krk. To ho přijde draho. Zvřete ho do osamocené cely a hlídejte dvacet čtyři hodin denně!" poručí.
"Můj králi, dovolte, abych se té odpovědnosti ujal sám," klekne před krále mladý strážný.
"A co odměna?" podívá se na něho král.
"Odměnou pro mě bude, když ho budu moct hlídat Veličenstvo," odpoví strážce.
"Dobře je to na tvou odpovědnost, ale tvá hlava jestli uteče. Jemu vyplaťte odměnu," kývne na starého strážného.
Čísi ruce mě popadnou a odtáhnou do kobky, kam mě neurvale hodí. Sletím na zem a uhodím se do hlavy. Uslyším klapnutí zámku a pak už jen vzdalující se kroky.
Byl jsem mu tak blízko, když mě chytili, pomyslím si a po tváři mi začnou stékat slzy. Bůh ví proč se mi v mysli promítne poslední sen, kdy mi říká, abych na něj počkal, že za dva dny pro mě přijede. Byl to sen? Nebo to byla skutečnost?
Po nekonečné době, kdy jsem nedaleko mdlobám, se znovu ozve klapnutí zámku a někdo vejde.
"Promiňte, že jdu tak pozdě, ale musel jsem počkat až se strážní opijí. Mám tu vodu, podepřu vám hlavu a vy se napijete, ano?" zašeptá mladý hlas a podepře mi hlavu, na rtech ucítím nějako nádobu a z ní vytéká blahodárná voda. Žíznivě piji. Jak se napiji, opatrně mi položí hlavu na zem.
"Výborně, teď zkusíme kaši, je řidší, tak ji normálně pijte," ozve se znovu ten hlas a znovu mi podepře hlavu, v puse ucítím něco hustého, ale dobrého tak se nebráním.
"Dobře, kdybyste ještě něco potřeboval tak stačí jemně písknout, uslyším vás. Merdik přijde brzy a pak budete v bezpečí, slibuji," uslyším ještě hlas, než mě pohltí temnota.

Shadow pádí pustou krajinou, co mu síly stačí, před chvíli znervózněl a přidal, něco se muselo stát. Najednou prudce zastaví a napjatě se podívá dopředu. Podívám se a strnu, ten kůň co proti mně letí je Sin.
"Sine, co se stalo?" zeptám se koně, neodpoví, jen se prudce obrátí a běží zpátky. Shadow se k němu v šíleném běhu přidá. Sotva dojedu kousek za svou hranici, do očí mě uhodí sedlo a Zikarovi věci, které očividně někdo prohledal.
Vzápětí se z nebe snese orel, který má k pařátu připevněný vzkaz. Orla používá jen Akor, ale proč? Měli jsme se setkat za pár hodin! Nastavím Sidovi ruku a orel na ní hladce přistane, opatrně odvážu vzkaz a přečtu ho. Jen co přejedu první řádky, před očima se mi zatmí vztekem.
"Tak tohle už je vrchol, to Lucerovi nedaruji," zavrčím vztekle. Akorovi pošlu vzkaz, že jsem na cestě a Sinovi nařídím, aby šel do stáje, ten bez odporu poslechne a za chvílí mi zmizí z dohledu.
Vzápětí pobídnu Shadowa k Lucerovu království. Ten vypatlanec si bude přát, aby mě nikdy nepoznal, jak si vůbec dovoluje uvěznit mého miláčka?
 

29 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Teressa Teressa | 3. května 2010 v 14:37 | Reagovat

uzasne!!! uz sa neviem dockat pokracovania=) rychlo prosiiim=)

2 Davida666 Davida666 | 3. května 2010 v 15:32 | Reagovat

Nádhera

3 noriuke katsa  kai sairo noriuke katsa kai sairo | 3. května 2010 v 16:17 | Reagovat

hééé? těším se na další díl...ten asi bude stát zato,že?Díl to byl opravdu pěkný...jen se těším až budou spolu...nádhera!!!

4 Satiras Satiras | 3. května 2010 v 16:51 | Reagovat

Miláčka? :-) už se těším na pokráčko Jakpak to asi dopadne s tím vyrovnáním? :-D Tak doufám,že bude co nejdřív prosím

5 Lachim Lachim | 3. května 2010 v 19:19 | Reagovat

Nádhera. Nádhera. Nádhera. už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

6 Lex-san Lex-san | Web | 3. května 2010 v 20:56 | Reagovat

To jim Merdik jen tak nedaruje!!!! Už se těším na to jejich shledání!!!

7 Sax Sax | Web | 4. května 2010 v 14:25 | Reagovat

Teda, teda... tohle jsem nečekala, ale zajímavý zvrat v ději... uvidíme, co bude dál... už se těším na pokračování... a doufám, že si to s nimi Merdik důkladně vyřídí a že dorazí dřív, než si prince někdo vezme do parády... taky jsem zvědavá na jejich první shledání... Merdik prince sice zná, ale jak se bude líbit princovi Merdik?

8 Kira-chan Kira-chan | Web | 4. května 2010 v 15:12 | Reagovat

Perfekt *.* ale cos to proboha provedla Zikarovi? TT_TT on je chudáček zavřený kdesi v kobce, no aspoň že Merdik už pro něj jede ^.^ a udělá jim tam určitě pořádný dusno *devil smile*

9 darknesska darknesska | Web | 28. července 2010 v 12:37 | Reagovat

čichám čicháááám, *zalesknou se jí očka* že z krále bude králíček!

10 Nikolka Nikolka | Web | 22. března 2011 v 19:49 | Reagovat
11 Nikolka Nikolka | 22. března 2011 v 19:57 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama