Rudooký Rizo

29. května 2010 v 17:25 | Atthea |  Čaroděj
Merdik hledal Zikara, našel ho?
A jaké překvapení pro něj Zikar má?
Věnování Kira-chan, Lachim,Davida666, Teressa a všem, co komentujíJen co mě stihne vzkaz, vyrazím na hrad vzteky bez sebe. Jak mu mohli dovolit opustit hrad a ještě k tomu v noci? Co kdyby ho zase unesly? Každý se snaží využít mé sebemenší slabosti. Zirat je moje nejsilnější slabost a přece taková síla, že je tomu skoro těžké uvěřit.

Kéž by měl draka, hned by to bylo o něčem jiném. Ještě ho musím naučit čarovat, ale nejspíš o to nepožádá, musím mu to navrhnout.
Ani nečekám až Zaver složí křídla a sesunu se mu z hřbetu. Vběhnu do hradu a přímo do jeho komnat.
"Merdiku, vážně nechápu, kam mohl jít, večer byl unavený a po večeři šel hned spát. Osobně jsem ho kontroloval v jedenáct!" snaží se omluvit král.
"Laskavě buďte chvíli zticha," okřiknu ho. Jen co poslechne, začnu se soustředit a snažím se zjistit, jaké myšlenky se zachytili ve zdech. Je to hodně náročné, ale nakonec to přece jen dokážu.
"To snad ne," zděsím se.
"Co se stalo," vyleká se král.
"Drak, šel do sluje draka," vyslovím sevřeným hlasem a vyskočím z okna přímo na hřbet Zavera, ten se mohutně odrazí a vyletí, první kam zamíříme je sluj draka ve vesnici. Zirat tam není, jen je tam naštvaný drak, který se snaží odehnat vesničany, kteří si na něj vytáhli pochodně a vidle. Oni snad nemají rozum!
Postavím se před draka a začnu vesničanům nadávat a to tak, že většina zůstane zírat. Dojdu tak daleko, že starostovi vypovím smlouvu pro porušení z jejich strany. Jsem doslova vztekem bez sebe, vždyť drak mohl některého hladce roztrhat! Jejich námitky, že jim zmizelo další dobytče, mě celkem zarazí, u sluje jsem si všimnul čerstvých kostí, ale patřili srnci. Dokud má drak dost potravy v lese a není dračice, která vychovává mladé, neohlíží se po tak snadné kořisti.
"A nemůže tu být ještě jeden drak?" zeptá se malé dítě, dítě sotva čtrnáctiletý kluk, ale rozumu má víc než my všichni dohromady.
"Rine, co to kecáš za blbosti?" okřikne ho nějaká žena.
"Ono to blbost není, spíše je to víc než pravděpodobné," přiznám mírně zahanbeně. Mělo mě to napadnout.
"Dobře, ale kde by se ukrýval?" zeptá se jeden z vesničanů.
'Rozhlédnu se, se shora, je odtamtud vidět víc než ze země,'ozve se Zaver a během vteřiny je ve vzduchu. Drak ze sluje ho následuje téměř okamžitě. Čekám, s čím přiletí, místo toho se mi ozve v hlavě.
"Merdiku, tohle by si měl asi vidět,' poznamená a ukáže mi stopy na pastvině. Je tam široký pás jak někdo táhnul pryč krávu a vedle pásu je rozrytá země, divné je, že jde souběžně s vyznačenou cestičkou, jako by něco táhlo ještě něco těžkého jako křídlo nebo spár. Zranění draci jsou nebezpečnější než rozzuření, ti útočí na všechno, co se hýbe, protože se cítí ohroženi. Podle stopy to bude trochu větší mládě.
"Zavere mohl bys jít po té stopě?" požádám ho. Ucítím tichý souhlas a Zaver se rozletí.
Drak, který žije u vesnice se vrátí s úlovkem a přistane. Na starostovi je vidět, že by ho nejradši vykázal, ale teď ztratil důvod.
Začnu se starostou vyjednávat, ten nakonec souhlasí, že drak tam může zůstat, ale pod podmínkou, že nebude lovit dobytek.
'Jako bych se někoho měl dovolovat, abych někde zůstal, tohle území patřilo drakům ne lidem,' ozve se podrážděně drak, který sleduje konverzaci. To chtě nechtě musí uznat i lidé.
"Nezůstanu tam kde je tohle monstrum," zaječí starosta.
"V tom případě si sbalte svých pět švestek a vypadněte, pod ochranou draka se cítím jistěji než pod vaší," ozve se jeden z hromotluků. Ostatní s ním souhlasí a tak si starosta sbalí a vypadne, což považuji za nejrozumnější řešení. Vesnice si po delším rokování zvolí dalšího starostu a ten s drakem uzavře smlouvu. Všechno dopadlo líp, než jsem doufal.
Popravdě, kdybych se měl rozhodovat mezi drakem a lidmi, byl bych na straně draka.
Teď ještě najít Zirada a všechno bude v pořádku. V dalším momentě zaslechnu Zavera jak letí a během chvíle je tu.
'Máme problém Merdiku," podívá se na mě se starostí v očích. Tohle nebude dobré. Rychle se mu vydrápu na hřbet a Zaver vzlétne, žene se rovnou k úpatí malé hory, ve které je jeskyně, není nijak velká jen tak, aby se tam vlezlo dráče. Co mě úplně rozhodí je fakt, že u jeskyně se klidně pase Sin. Zaver přistane a já je rozběhnu k jeskyni. Koně jen tak sjedu pohledem, jestli nemá zranění. U jeskyně jsou zbytky z dobytka a v jeskyni napůl sežraná kráva, to mě ujistí, že jsem na stopě zloděje dobytka, daleko víc mě znepokojí rýhy, které pokrývají trávu v okolí jeskyně.
Jak jsem si myslel, nejspíš jde o zraněného draka. Připravím si útočná kouzla a vběhnu do jeskyně. Najdu je docela vzadu, v půlce kroku zůstanu překvapeně stát. Místo, abych viděl Zirada byť jen zraněného, vidím ho, jak v klidu sedí u dráčete, kterému můžou být tak dva měsíce a snaží se mu vyléčit křídlo magií. Moc mu to nejde.
Drak si mě všimne první, podívá se na mě rudýma očima a postaví se do útoku. Zikar zvedne hlavu a usměje se.
"Kde jsi? Potřebuji pomoct s tím křídlem a ty si někde lítáš," vyčte mi.
Zůstanu stát jako opařený, já se o něj strachuji a on mi ještě vyčte, kde jsem! Zavřu oči a počítám pomalu do deseti a v dračí abecedě.
"Já kde lítám? Kdo utekl v půlce noci?" zavrčím a udělám krok dopředu. Drak mě zažene zpátky.
"No… víš… e myslel jsem, že se vrátím před svítáním, ale nemohl jsem tu toho drobečka nechat," brání se. Pak se otočí na draka.
"Nechej ho být, pomůže ti a…." přestane mluvit s jemným ruměncem. Moc rád bych teď věděl jeho myšlenky, ale drak mu je nejspíš přečetl, protože se uklidnil a už neprotestoval.
Opatrně dojdu k Ziradovi a položím svou ruku na jeho. Pomalu ho začnu vést základem uzdravovací magie, aby mu spravil polámané kosti. Pomáhám mu jen nepatrně, ale už teď pochopím, že má v sobě hodně silnou magii, nejspíš jsem mu ji trochu dal, když jsem mu vypálil ten znak.
Trvá to dlouho, než se mu kosti zpraví a ještě déle než mu zacelíme kůži na křídle, ale povede se. Zirad se o mě unaveně opře.
Když se na něho podívám, uvědomím si, že usnul. Sundám si plášť a přikryji ho. Když se nevzbudí do dvou hodin, opatrně ho vezmu do náruče a vynesu ze sluje, dráče nás se samozřejmostí následuje.
"Tak se mi zdá, že jsi získal dráčka, miláčku. Jak se asi bude jmenovat?" zeptám se spícího Zikara.
"Rizo," zamumlá Zikar a přitulí se ke mně. Pousměji se.
"Zavere, uneseš nás?" zeptám se svého draka.
"Bez problému, Merdiku. Král bude vyvádět," zaprorokuje si a nechá nás nasednout, jen co se usadíme vzlétne. Sin nás sleduje po zemi. Letíme ke mně, na krále budeme potřebovat energii. Králi jen pošlu vzkaz, že jsem ho našel a že si odpočine u mě, nic víc nevysvětluji.


Zaver
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Davida666 Davida666 | 29. května 2010 v 19:18 | Reagovat

Kde lítáš :-) Tak kouká že se nám Zikar rozkoukává :-) Moc pěkný díl.

2 tess tess | Web | 29. května 2010 v 19:44 | Reagovat

skvělá kapitola. tahle povídka je úžasná. omlouvám se za předchozí nepřítomnost komentářů, ale pravděpodobně se u mě vyskytla technocká chyba a já nemohla vkládat komenty na blog.cz. snad už to do budoucnosti bude vpořádku. už se těšim na další kapitolu. doufám, že bude co nejdřív, nemůžu se jí dočkat. muluju tvoje povídky.

3 Kira-chan Kira-chan | Web | 29. května 2010 v 21:11 | Reagovat

paráda, já tušila že bude dráček jeho =)a už se učí i kouzla =) to bude dobré

4 Lachim Lachim | 29. května 2010 v 22:03 | Reagovat

Zikar se začíná zajímavě vybarvovat. Nádhera.

5 Yuuki-chan Yuuki-chan | Web | 29. května 2010 v 22:11 | Reagovat

Nádherné, jako obvykle... prosím honem pokráčko XD

6 Teressa Teressa | 30. května 2010 v 10:18 | Reagovat

uzasny diel=) uz sa neviem dockat pokracovania=) uz aby tu bolo=) a dakujem za venovanie=)

7 Aylen Aylen | 30. května 2010 v 23:52 | Reagovat

Krásnej díl :)

8 sisi/ctenar sisi/ctenar | Web | 2. června 2010 v 19:11 | Reagovat

úžřasnbé !  tak krásnej díl, jsi napsala až m ito razí ven dech z těla. a ten obrázek vau je z deviantu_?

9 atthea atthea | 3. června 2010 v 13:09 | Reagovat

[8]:sisi ne není, ani nevím kde jsem ho štorchla zkusila jsem hledat na goglu XDD

10 darknesska darknesska | Web | 29. července 2010 v 14:37 | Reagovat

hmmm,jsem ráda, že už jsi tenhle cyklus dopsala XD fakt by se mi nechtělo čekat na další díly...

11 Nikolka Nikolka | Web | 22. března 2011 v 19:25 | Reagovat
12 Nikolka Nikolka | 22. března 2011 v 19:56 | Reagovat
13 Pája Pája | 22. března 2011 v 20:36 | Reagovat

Ahoj, dík za zprávu, tyhle <a href="http://www.svetmp3.net/">mp3 ke stažení zdarma</a> jsou vážně super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama