Vzpomínky

5. prosince 2014 v 21:58 | Atthea |  Bestie - ochránce
Ahoj jsem tu dřív než obvikle s krátkým dílkem Omluvte případné chybky:)
Možná to nebude to co jste čekali


V úterý v klidu vynechám školu. Ani netuším, jestli se mě pokoušeli vzbudit, holý fakt ovšem je, že když vylezu ospalý z postele je tma. Kdybych nemusel na onu místnost a neměl hlad jako po deseti dnech s plným maratonem, vůbec bych to neřešil a spal klidně dalších dvanáct hodin.
Takhle se zíváním zamířím v pyžamě dolů. Vůbec ani nevím, že jsem se vůbec do nějakého pyžama nasoukal.
"Bré ráno," zabručím. Přijde mi divné, že jsou doma, ale neřeším to.
"Pss," napomene mě táta a zesílí televizi. Zvědavě se přiloudám blíž.

"… ráno byly nalezeny ostatky sedmileté holčičky, která se ztratila před měsícem. Mrtvá je nejspíš dva až tři dny a podle autonomních záběrů, co se nám podařilo natočit, z ní někdo ořezal veškeré svalstvo. Brutalita tohoto případu nemá v dějinách obdoby. Policie apeluje na rodiče, aby v žádném případě nenechali své děti hrát si venku, všude je doprovázeli a nespustili je z očí. Dokud tuto bestii nechytí. Dnes ráno zmizelo pětileté děvče z hřiště. Prosíme veškeré osoby, co se v blízkosti pohybovali a něčeho si všimli, aby okamžitě informaci každé policejní oddělení nebo na některém z anonymních telefonních čísel, které běží přede mnou, tyto liny jsou k dispozici čtyřiadvacet hodin denně. Prosím všímejte si svého okolí. Případ budeme dál sledovat," ukončí hlasatel informaci a objeví se znovu e studiu. Stále tam běží čísla všech linek.

Cítím, jak se mi zvedá žaludek, a podlamují se mi nohy. Skoro nedokážu dýchat, oči vytřeštěný… musí na mě být šílený pohled, když se zděsí i rodiče, které skoro ani nevnímám. Vzpamatuje mě až pár pořádných facek, které mi uštědří táta. Chytnu se za pusu a odběhnu do nejbližší koupelny, kde začnu zvracet. Teď je spíš otázka ta, jestli bych vůbec měl co zvracet.
'Z hluboka dýchej a mysli na rajské ptáčky, to u tebe zabírá,' ozve se mi v hlavě Daweruv hlas. Jemu se to řekne.
'No tak, není to tak těžké, nádech 1 2 3 a výdech 1 2. Aznovu pěkně pomaloučku. Hodný kluk,' vrní jeho hlas, když se ho snažím poslouchat a cítím, jak panika, děs a podivné deja vú odplouvá pryč.
"Co to k čertu…" zaúpím a odpotácím se k umyvadlu a vydrhnu si zuby. Ten pach po zvracení je odporný.
'Jdi si vzít něco k jídlu a poj´d nahoru, čekám tě v pokoji," ozve se dcer. Je nezvykle vážný. Nemám hlad, ale i tak ho poslechnu. Naložím si horu jídla i pro něj a vyjdu nahoru. Ignoruji zmatené pohledy rodičů. Dawe mi otevře a pak zamkne dveře. Nepřítomně poděkuje a pustí se do jídla, samo jde hlavně po mase. Spolu tu neuvěřitelnou horu spořádáme a já oddělám tác.
"Když jsem ty zprávy viděl, měl jsem dojem, že vím, kdo to udělal," zděšeně.
"Taky víš. Nebudu chodit kolem horké kaše Konere, na to není čas a nemám na to ani náladu. Když jsem mluvil o tom, že ses znovu narodil, nedělal jsem si prdel. Prožil jsi sedm životů, tenhle je osmý. U tvého prvního narození jsem ti byl přidělen jako tvůj ochránce. Asi v pátém jsme se stali i přáteli.
Všechny životy jsi prožil v jiné dimenzi, na sestře téhle planety Země. Sestra je Ziáha. Všechny životy jsi měl hodně blízko k hudbě ve třetím jsi byl velice slavný hudební skladatel písničkář. Ale byl jsi nešťastný, potřeboval jsi akci. Od čtvrtého života jsi policajt. Pořád tíhneš k hudbě, ale věnuješ se jí jen okrajově. Jako policista jsi šťastný. Ten pocit, co jsi teď prožil, souvisí s tvým posledním životem. Tuhle stvůru jsi honil, při své poslední misi. Jmenoval ses Drew.
Jeho duše nejspíš utekla z pekla a reinkarnovala se tady a znovu páchá zlo," shrne mi v kosce všechno Dawer. Už ho chci obvinit z toho, že lže, když se mi dech zadrhne v krku, jak se mi začnou v hlavě rojit obrazce. Musím se chytnout za hlavou a pomalu se s křikem sunu na kolena. Mám pocit, že se mi rozskočí hlava, že se pozvracím. Před očima mám úplné šmouhy, hruha a tepající hvězdi, točí se se mnou celý svět. Raději zavřu oči. Pomůže to, moc ne, ale trochu přece jen jo. Ucítím na sobě Dawerovu ruku.
"Čím víc se tomu budeš bránit, tím to bude horší. Uvolni se a nechej vzpomínky proudit jako vodu," radí mi hlas v hlavě. Nechci to udělat, ale nakonec ho poslechnu. Po chvíli se mi přestane točit hlava a obraz se ustálí do nějakého filmu. V ohlušujícím tichu sleduji jeden film za druhým, jako bych se díval na pohyblivé fotky. Na některých se poznám, na některých poznám Dawera a pochopím, že se dívám na své minulé životy. Ohlušující křik, který mě ohlušoval, utichne.
Nevnímám čas, který kolem mě plyne a najednou jsem u konce. Poslední záběry jsou jako by zpomalené, abych si zapamatoval hrůzné detaily.
Do detailů hledím do tváře bestie, která za mého minulého života zabíjela ty holčičky. A pochopím svůj úkol tady. Není to hraní, musím chytit tu bestii, to je můj životní úkol.
V momentě, kdy se vrátím zpátky, někdo se zapraštěním rozrazí dveře. Zmateně se k nim podívám, do dveří vpadne vyděšený otec s matkou.
"Konere, jsi v pořádku?" klekne si ke mně máma.
"Jo jsem, proč bych neměl být?" zeptám se a zavřu oči, aby se se mnou pokoj netočil.
'Klidně dýchej, za chviličku to přejde,' poradí mi Daweruv hlas. Jo jemu se to řekne, určitě závratěmi ani točením hlavy netrpí.
'No pro mě to taky nebylo nejpříjemnější,' přizná. Tiše si odfrknu a zkusím otevřít oko. Pokoj se točí o dost pomaleji, prima. Pomalu se posadím.
"Co se stalo?" šílí máma.
"Pustil jsem kazeťák a nevšiml jsem si, že jsem hudbu pustil moc nahlas, zrovna tam byli Ramštajni, což fakt nemusím. Totálně to se mnou švihlo. Můj sluch se bude vzpamatovávat ještě hodně dlouho," zaúpím. Táta přejde k mému radiomagneťáku a stiskne play, pokojem zaduní hudba, která mi trhá ušní bubínky. Přitisknu si ruce na uši, abych to tolik nevnímal. Všechno zmlkne a já se podívám na otřeseného tátu.
"Proč si něco takového kupuješ?" podívá se na mě.
"Já si to nekoupil. Půjčil mě to kamarád, že je to nejlepší hudba, co existuje. Bohužel mi neřekl co je to za hudbu, od něho si nic už nepůjčím," zaúpím.
"To bych ti doporučoval," kývne a podívá se na zničené dveře. Povzdechne si a vysadí je a i s tím zbytkem je odnese do sklepa. Vím, že tam máme ještě několik, když tenhle dům kdysi v dávnověku renovovali, přebytečné dveře dali do sklepa, přízemí je celé propojené. Za chvíli se vrátí s dalšíma, které kupodivu pasují a dají se i zamknout, díky bohu za to. Podívám se na zaprášené dveře a odběhnu pro kýbl s vodou. Dveře drhnu skoro hodinu, jak jsou zanešené. Pak se k mému údivu objeví bílá barva. Umyju se a zalehnu do postele. Nemůžu usnout.
Hlavou se mi honí tolik. Objevují se nové a nové vzpomínky, na lidi, co jsem kdysi znal, rodinu, dokonce i neteř, co jsem zachránil. Ti všichni už jsou mrtví. Je mi smutno.

Ted musí jít osobní život stranou, musím znovu zastavit tu bestii, než zemře další dítě. S tím zavřu oči.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kana~♥~ kana~♥~ | 5. prosince 2014 v 22:14 | Reagovat

chudáček můj, proč mi ho tak trápíš, att. tohle si nezaslouží. při lucferovi jen se modlím aby to přežil nic víc nechci, jen jeho život.

2 Fusee Fusee | 6. prosince 2014 v 7:26 | Reagovat

Je to úžasný(~ * . *)~  Jsem z toho nadšená :D těším se na další díl (^.^)/

3 Tess Tess | 6. prosince 2014 v 14:27 | Reagovat

Nemůžu se dočkat dalšího dílku :-). Skvělá kapitolka

4 Lafix Lafix | 6. prosince 2014 v 19:47 | Reagovat

no tak to jsem na tu bestii dost zvědavá, sakra, já to do další kapči nevydržím!!!!

5 Hatachi Hatachi | 21. prosince 2014 v 17:32 | Reagovat

To bylo histý. Doufam, že se mu podaří tu bestii zlikvidovat.
Moc se těšim na další díl.

6 saya saya | 1. ledna 2015 v 21:49 | Reagovat

tenhle díl je super!! už se těšim na další díl =) doufám že bude brzo =) jo  a ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM =D

7 Zakuro Zakuro | E-mail | 18. ledna 2015 v 21:25 | Reagovat

Bože, já se tak těším na další díl!!!!

8 Marsy Marsy | Web | 7. února 2015 v 17:43 | Reagovat

Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

9 Atthea Atthea | 12. února 2015 v 12:24 | Reagovat

[7]:

[8]: Ahoj, moc se omlouvám mám toho ted most stejně jako aky, našla jsem si práci a odpoledne musím hlídat nemám skoro žádný čas na psaní :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama