Na plný Plyn

28. září 2015 v 21:12 | Atthea |  Bestie - ochránce
Je mi to líto, nebudu se omlouvat, když ví, že to tak bude i příště. omlouvám se za velké prodlevy, dávám sem článek hned jak ho dopíšu, tak prosím o trpělivost :)


" Oba vstávat, čeká vás škola!" ozve se táta.
"Ještě půl hodiny," zavrčím a otočím se na druhý bok. V dalším okamžiku se moje holé pozadí důvěrně seznámí s ledovou podlahou. Ty parkety byly pěkně debilní nápad!
"Auuu," zamžourám na tátu, který vypadá překvapeně.
"Kde máš pyžamo?" zeptá se mě,.
"Co vím, tak pokaždé ho přestal nosit v patnácti," ozve se Dawer zaměstnaný miskou ramenu. Nic bych za to nedal, že si pro něho skočil do Japonska.
"Kde mám já?" zafňukám s očima přilepenýma na jeho misku. Vyplázne na mě jazyk. Sketa! Nemluvím s ním!
"Snídani máte dole na stole," ozve se táta.
"Za chvíli jsme tam," přisvědčí Dawer.
"Víš co jsi? Pěkný skrblík," oznámím Dawerovi a se zdviženým nosem odpochoduji do koupelny. Možná by to mělo větší efekt, kdybych si ten nos nerozbil o futra. Mám co dělat, abych zastavil krvácení, zatímco ten blbec vedle vyje smíchy. Doufám, že se udáví! V Japonsku jsem byl před třemi lety a po ramenu jsem se vážně mohl utlouct, Japonsko mě uchvátilo svojí jedinečností, chtěl jsem se tam v létě vrátit na celé dva měsíce! To se nejspíš už nestane škoda. Dám se do pořádku a jdu se obléct, při tom ignoruji Dawerovu poznámku, že mi nechal jednu nudličku. Ať si ji srčí někam!
Pak seběhneme dolů na snídani, na hodně bohatou snídani, ze které nic nezbude.
"Konere, ještě bych s tebou rád vedle mluvil," ozve se váhavě otec. Kývnu a jdu s ním. Pečlivě zavře dveře a dojde ke stol, ze kterého vytáhne pouzdro a otevře ho. Leží tam malá pistolka s prodlouženými kovovými paprsky tvořící jehlu. Trochu mi to něco připomíná, ale nevím co.
"Co to je?" zeptám se a vezmu drobnou zbraň do prstů. Mám pocit, že se mi rozpadne v ruce.
"Značkovací pistole, když dáš mezi jehly, malou pohybovou štěnici, vrazíš mu to do těla a včas stiskneš spoušť, měla by v něm uváznout štěnice hodně hluboko, aniž by si toho všiml. Zvlášť když ho zraníš poblíž místa, kudy dodáš sledovací zařízení. Ale budeš mít jen jednu šanci, je to prototyp, jediná svého druhu na tomhle světě. Strýc si rád hraje, ale obávám se, že po použití se rozpadne. Není dokonalá ani moc pevná. Je navíc udělaná tak, aby se to stalo do deseti minut po použití. Selen měl strach, že kdyby to objevili, chtěli by ji využít jinak. A já si myslím totéž. Tohle je štěnice," ukáže na malou kuličku v průměru sotva čtvrt centimetru, "a tohle je zaměřovač. Selen tvrdí, že by měl fungovat na tři až čtyři kilometry, osobně si myslím, že ta vzdálenost bude menší. Nevím, jestli to funguje a jestli vám to pomůže. Doufám že ano. Dostaňte tu bestii," přisune vše ke mně.
"Děkuji, vážíme si toho," přijmu to a vezmu k sobě. Táta kývne a vyjdeme spolu ven.
"Hodím vás do školy," oznámí nám a vezme klíče. Mlčky ho následujeme. V autě Dawera seznámím, čím mě táta obdařil. Ne, že by mě nemohl špehovat, ale od soukromých hovorů se drží dál. U školy vylezeme a vydáme se k budově, stále máme plnou pozornost. Všimnu si Jacka, který se drží trochu bokem a cosi studuje. Zamířím za ním.
"Ahoj," dřepnu si k němu.
"Čau, to jsi musel chodit i se svým milencem?" zavrčí na mě bez nálady. Obočí mi vyletí nahoru. Slyšel jsem dobře… žárlivost?
"Ty žárlíš?" zeptám se ho překvapeně.
"Ale vůbec ne, můžeš si chrápat s kým chceš, ne?" naprosto neutrálním tónem a při tom uhne svýma krásnýma očima. Dnes jsou jak rozbouřený oceán. Trochu uhnu, aby mohl vstát. Jeho hrdý záblesk mi nedovolí, abych mu pomohl.
"To je fakt, ale já s Dawerem nespím," usměji se. Nevím, proč mám nutkání mu to osvětlit. Vypadá zaskočeně.
"To ti mám věřit?" zeptá se mě po chvíli.
"Měl bys, nemám důvod ti lhát," pousměji se.
"Takže, kdybys ten důvod měl, tak bys mi lhal?" zeptá se najednou podrážděně.
"Ano, pak bych ti lhal," rozhodnu se mu říct pravdu. Vztekle zaskřípe zuby. Tohle nejspíš vědět nechtěl.
"Fajn a co řekne tvůj nemilenec na tohle," zavrčí. V dalším momentě se ke mně skloní a políbí mě. Je to naprosto jiné než s jeho bratrem. Cítím, jak mi spadnou knihy a pak ho pevně obejmu a hladově mu polibek oplatím. Nikdy jsem nečekal, že s ním to bude tak zatraceně skvělé! Pak se vesmír najednou ode mě odtrhne a já zírám do Jackových naprosto šokovaných očí.
"Wau!" ozve se Dawer fascinovaně. Jack se zaklením vezme knihy a rozběhne se do školy. No já mám s chůzí trochu větší problém. Mám pocit, že se mi roztekly naprosto všechny kosti a že ze mě je jen obrovská louže s očičkama jako v Gravitation, kde se přesně takhle roztekl Shuichi, když ho políbil Eiri.
"Hele, vzpamatuj se ať můžeme jít do třídy, bude zvonit," uslyším vedle sebe Dawera, který potlačuje smích.
"Celé zvonění ať mi vleze na hrb a táhne i s ním do prdele," odseknu. No jo, ale kam jsem dal knížky?
"Kde mám učebnice?" zeptám se zmateně.
"Na zemi," odpoví mi Dawer s přidušenějším smíchem. Zmateně se podívám na zem, kde najdu celou rozsypanou hromádku a s menšími obtížemi ji seberu. Na křídlech motýlů v žaludku zamířím do školy jako ve snech. Nečekaně zjistím, že chci, já chci ještě jeden polibek! Ne! Chci se s ním líbat do skonání věků!
Vejdu do třídy a zamířím s Dawerem do lavice.
"To se neumíte omluvit, když přijdete pozdě?"zavřeští paviánův hlas.
"Trhni si traverzou a táhni do piče," oznámím sexistickému debilovi a složím se do lavice. Dawer vedle mě zaúpí. Chvilku je naprosté permanentní ticho, že by bylo slyšet spadnutí špendlíků.
"S kým si myslíš, že mluvíš?" zavrčí učitel. Hmm ten tón by mě asi měl varovat co?
"Se sexistickým nadrženým debilem, který si myslí, že před ním všichni padnou na zadek. A netykejte mi, musel bych blejt," rozhodnu se být naprosto upřímný. Třída jako jeden muž zalapá po dechu, taky v tom zaslechnu zaúpění a přidušené vyprsknutí, které přičtu Jackovi. Je naprosto stejný rebel jako já.
"Okamžitě ke mně do kabinetu!" zasýpá učitel.
"Ne nejdu, nejste můj typ. Spíš bych se spustil s mambou, u ní aspoň člověk ví na čem je a není tak slizká!" odseknu mu. Zabublání se ozve hlasitěji.
"Okamžitě opusťte moji hodinu," zaječí vztekle učitel.
"To mě nedonutíte a než si budete stěžovat vyčistěte si zuby, páchne vám z huby slivovice," odstřelím ho. Učitel přede mnou stojí a střídavě otevírá a zavírá hubu jako kapr. Nakonec se otočí k tabuli s tím, že mě potrestá naprostou ignorací. Díky všem bohům za to! Díky Jackově polibku vydržím nějak celou školu bez dalších kolizí.
"Potřebuješ ještě něco?" podívá se na mě Dawer.
"Jo, Jacka ve své posteli na věčný časy," zavrním zasněně a vzápětí uskočím, jak do mě někdo vrazí.
"Dávejte pozor na cestu," vyštěkne na mě sexistický úchyl a zapadne do kabinetu.
"Už jsem na to přišel," uchichtne se Dawer.
"Na co?" zeptám se Daweho.
"Proč je učitel takový dement, co se týče tebe," uchichtne se Dawe. Usměji se na Jacka za Daweho ramenem, ten okamžitě zrůžoví, ale pousmání mi oplatí než zamíří ze školy. No páni.
"Hele posloucháš mě?" drcne do mě Dawe, když mu nevěnuji pozornost a otočí se po mém pohledu, "Aha, ne."
Chvilku počká, než má celou moji pozornost.
"Tak poslouchám," podívám se na Dawera. Když není Jack v okolí plně se soustředím.
"No tak, abychom se vrátili k tomu učiteli. Je do tebe zabouchlej až po uši a ty si ho nevšímáš, i když po tobě vyžaduje plnou pozornost na svou osobu," uculí se Dawer. Zamračím se a trochu zavzpomínám, jo to by dávalo logiku. Velebnosti budu blejt!
"Ubožák," zhnuseně nakrčím nos. Vrazím knihy do skříňky a vyrazíme do pátečního odpoledne.
"Pojď se mnou, něco pro tebe mám.
"Ramen?" zpozorním.
"Pro jeden ti večer skočím," slíbí mi s povzdechem. Vypláznu jazyk k jeho zádům. Jen se uchichtne a v tmavé uličce se dá do běhu. Pustím se za ním a jen zastenám, když to vezme přes překážky, aby napodobil parkour. Když se zastaví před napůl zbořeným kostelem na druhé straně už neexistujícího města, musím uznat, že mám nejspíš lepší kondičku. Skoro jsem se nezadýchal. Dawer vejde do kostela po divném pomodlení, které po něm bezděky zopakuji. Vydá se k boční chrámové kapli a pak nahoru přes křtitelnici do věže. Jsem mu v patách a rozhlížím se.
"Tady to je," ozve se najednou a vytáhne velkou černou tašku, kterou mi hodí. Pod jejím náporem zasténám a když ji dám na zem, tak ji rozepnu. Navrchu najdu podivné zbraně, upravené kulky, sluneční brýle, dlouhý kožený kabát, stejné kožené kalhoty a triko neznámého materiálu. A taky boty kovbojského stylu. Ohromeně se na Dawera podívám, jak se mu tohle podařilo propašovat ze Ziáhy?!
"Já jsem malý, ale šikovný," zazubí se na mě.
'To určitě,' odfrknu si v duchu a začnu se převlékat. Sedí mi. Je to k neuvěření, ale je mi to tak jako tenkrát. Ozbrojím se a vezmu tu věcičku, kterou nabiji, nabíjení je pěkně divné, a můžeme vyrazit. Schody se nezdržuji, prostě vyskočím z věže a dopadnu na nohy, vedle mě doskočí Dawer ve své vlčí podobě. Vyrazíme jako jedno tělo. Mám na očích brýle s tepelným zaměřením, takže nám neuteče tak lehce. Probíháme parkem a až v jednom z posledních parků máme štěstí. Zrovna vyrazil autem, má tam dvě holčičky. Neváháme a změníme směr. Nesmí nám utéct. Otevřeným oknem auta slyšíme jeho smích jak proráží policejní zátarasy. Ušklíbnu se. Ubohé! Oni tam dávají jen auta, my když stavíme zataras, vysypeme na silnici hromadu železných zmagnetizovaných pilin. Žádné auto pak nemá šanci.
Když se objeví na úzké vozovce, vyletíme s Dawerem zpoza stromů a pustíme se přímo za ním. Smích zmlkne jako když ho utne, dokonce vidím, jak se prudce otočí v sedadle, než sešlápne plyn až na podlahu. Ne, že by mu to pomohlo. Smykem vyletí na dálnici, přímo před překvapené policajty. Je tam i táta, jako jediný zareaguje dost rychle a pustí se se sirénou za autem, má rychlejší vůz a snaží se naši bestii vytlačit ze silnice. To je dobrá taktika," uznám, když auto bezděčně zajede do škarpy a zaboří se do bahna. Bestie nakonec vyletí a s pohledem na nás se dá do běhu, aniž by se staral o holčičku na zadním sedadle.
"V autě," zaječím na tátu vteřinku před tím, než se s Dawerem přeneseme přes nový zátaras a rozběhneme se za bestií, která se instinktivně vrhne k lesu lemující dálnici. Za námi se ozve sprška kulek, ale už jsme příliš daleko než aby nám vůbec mohly ublížit.
Zdá se mi to, nebo ta bestie je pomalejší? Rozhodně se nežene tak rychle jak na Ziáhře. Aspoň myslím. Kousek od lesa ho dostaneme, vytáhnu prototyp a střelím ho mezi lopatky, zbraň se mi okamžitě rozsype v ruce. Pokusím se ho spoutat, ale to už nás zasype sprška kulek. Stačí chvilička nepozornosti a vytrhne se nám. Vyrazíme za ním, ale už ho nedostihneme. Vidíme ho jak nám na kraji lesa posměšně zasalutuje a zmizí. Prostě se rozpustí ve vzduchu. Pak koukáme s Dawerem, co nejrychleji zmizet než zjistí, že se od nás jejich kulky neškodně odráží.
Policajti tady nemají mozek!
"Stačil sis ho prohlédnout?" zeptá se mě Dawer. Kývnu a pošlu mu obrázek mladého šikovného muže, který má takové charisma, že mu děti věří.
"Zdálo se mi to, nebo byl tady pomalejší?" zeptám se ho.
"Nezdálo. Magie lesa tady není tak silná jako na zdravé Ziáhře, ale i to stačí, aby ji dokázal plně využívat. Zato zdejší policajti jsou naprostí kreténi," odvětí mi. Kývnu a pomalu dojdeme k otcovu autu a v klidu nikým neviděni nastoupíme. Musíme otci říct, co si o zdejších složkách myslíme.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lafix Lafix | 29. září 2015 v 15:08 | Reagovat

No, musím uznat, že v názoru na policajty jsem s ním naprosto za jedno. Moc se těším na další dílek :), snad bude dřív jak za dva tři měsíce

2 kana~♥~ kana~♥~ | 30. září 2015 v 18:16 | Reagovat

zajímavé to s Jackem se mi moc líbí, to s tím učitelem už tak ne, a doufám že toho blba chytí co nejdřív,a policie by raději měla jít z cesty než toho zvořou ještě víc
jinak jsem ráda za další díleček a budu se těším na další, i kdyby měl být za půl roku,já si počkám :-)

3 lucie lucie | 28. října 2015 v 18:01 | Reagovat

v pohodě kdo chce číst tvoje povídky počkási

4 Hatachi Hatachi | 1. listopadu 2015 v 18:57 | Reagovat

Jack se umí červenat...to je sladký. A jsem ráda, že je Koner s ním a ne s jeho blbým bráchou.
Doufam, že tu bestii dostanou. Stejně jako doufam, že se Koner zbaví toho dotěrnýho zamilovanýho učitele...
Moc se těšim a netrpělivě čekam na další díl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama